Deň Klaunov s balónikmi Linde

 

V sobotu 24. mája 2008 sa centrálna pešia zóna v Trenčíne zmenila na pestrofarebné mravenisko. Už pred desiatou sa začala zapĺňať deťmi, rodičmi, hračkami a klaunmi. Konal sa totiž 3. ročník DŇA KLAUNOV - benefičnej akcie v prospech Fondu Dr. Klaun. Tentokrát boli jeho témou "HRAČKY", predovšetkým tie, ktoré mali podobu šašov, klaunov a gašparkov.
Nálada bola skvelá, program vynikajúci a pribudol aj jeden nový slovenský rekord. Linde Gas bol pri tom, formou sponzoringu podporil túto benefičnú akciu s ušľachtilým cieľom – podporiť Fond Dr. Klaun – trenčiansku nadáciu, ktorá financuje divadelné predstavenia pre deti v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach.
Prečítajte si ďakovný list, ktorý sme obdržali z Fondu Dr. Klaun. Pre potešenie z príjemnej a farebnej atmosféry, fotoreportáž nájdete na stránke www.drklaun.sk. Fond privíta každú vašu pomoc. Pomôžte aj vy deťom smiať sa.

Milá spoločnosť Linde Gas,

teraz, keď už sú všetky povinnosti po Dni klaunov za nami, prichádza čas aj na tie milé maily - chcela by sam sa vám za vašu podporu veľmi pekne poďakovať.

Tento ročník DŇA KLAUNOV bol už tretí. Môžeme s radosťou povedať, že bol veľmi úspešný – ako obvykle, nepostrádateľnou súčasťou dobrej "atmošky" boli aj balóniky od vás - už si bez nich akciu ani nevieme predstaviť. Tešíme sa, že každým rokom stúpa počet návštevníkov, ktorí oceňujú výbornú atmosféru i program. Počas tohto 3. ročníka sme sa už báli, že nám bude centrálne trenčianske námestie malé :o)

Okrem dobrej zábavy však ľudia preukázali aj vnímavosť voči účelu benefičnej akcie - jej cieľom bolo verejnou zbierkou podporiť Fond Dr. Klaun a jeho prostredníctvom priniesť slniečko úsmevu aj deťom, ktoré majú životy podstatne ťažšie - deťom žijúcim v špecializovaných zariadeniach. Vďaka veľkým i malým návštevníkom sa vo verejnej zbierke počas tohoto dňa vyzbierala úžasná suma 75.278 Sk. Tieto peniaze pomôžu počas roka 2008 zvýšiť počet návštev Dr. Klaunov u detí.

Ešte raz ĎAKUJEME - vďaka ľuďom ako vy, ktorí sa dokážu nadchnúť aj pre cudzie veci, je svet takým perfektným miestom pre život. :o)

S úctou

Jana Sedláčková
Fond Dr. Klaun
Trenčianska nadácia

flash gallery